Oblečení do porodnice i na doma pro miminka

Oblečení pro své miminko budete potřebovat mít neustále při ruce. Už do porodnice se pořizují různě kombinované soupravičky, krásné je, když je máte v jednotném stylu, například s jedním druhem potisku je tričko, body, čepička, vaše dítko prostě bude vypadat úžasně a vy z něj nespustíte oči. Nejenom do porodnice, ale především posléze, jakmile přijdete z porodnice domů, budete potřebovat kojenecké oblečení.

Rozhodně nic nepodceňujte a pořiďte si raději více druhů oblečení pro vaše budoucí miminko, protože předem se stoprocentní jistotou nemůžete vědět, jak bude velké, zdali mu některé velikosti nebudou malé a tak podobně. Proto je rozhodně lepší pořídit jak menší, tak i větší soupravičky, alespoň na začátek. Ničeho se nebojte, do větších velikostí zanedlouho dítko doroste, ani se nenadějete a jak s ním budete doma, bude prospívat a přibývat každým dnem na váze, pak mu všechno větší oblečení bude rozhodně dobré.

žena s miminem

Samozřejmě je také důležité mít od každého něco. Oblečení teplejší i lehké na léto nebo v období zimy, kdy se ale doma pořádně kvůli miminku topí, tak může být v něčem lehčím. Vybírat můžete z různých barviček, druhů, stylů, s obrázky a různými motivy.

Dbejte také i na dostatečnou úpravu materiálu. Každý kousek by měl být kvalitní, vyrobený ze stoprocentní hygienické bavlny, která zbytečně nebude zatěžovat a dráždit kůži. Novorozená miminka jsou na to totiž velice háklivá, z těchto důvodů se jim hned může vytvořit nějaká vyrážka, a to bychom určitě nechtěli, proto je nezbytné dbát na kvalitní látku.

mimino na kožichu

Nesmíme zapomínat ani na nespočet různých kombinací. Vybírat si můžete trička, body, čepičky, capáčky, ale i kalhoty, sukýnky děvčátkům na léto a spoustu dalšího. Nejlepší je mít od každého něco a samozřejmě ve více verzích. Jistě velice brzy přijdete na to, že jedno tričko na den rozhodně stačit nebude, stejně tak jako nebudou stačit možná ani dvě nebo tři. Proto je důležité mít alespoň základního oblečení zásobu. Nemusíte toho kupovat mraky, stovky triček je rozhodně zbytečné pořizovat, v dnešní době můžete cokoliv hned vyprat, sušičkou vysušit a máte to ihned připravené k dalšímu použití, ale jistota je jistota a rozhodně bychom měli z části počítat s tím, že se dítko může kdykoliv a kdekoliv rychle ušpinit a přece ho nenecháme v něčem špinavém.