Rodinné konstelace jako životní styl

Slyšeli jste už někdy o rodinných konstelacích? Pokud ano, víte, o čem bude řeč. Pokud nikoliv a zajímají vás věci mezi tzv. nebem a zemí, pak jsou další řádky určené právě pro vás.
problém na stole
S rodinnými konstelacemi jsem se poprvé setkala zhruba před dvaceti lety.  Pomocí rodinných konstelací můžete řešit vaše rodinné, partnerské, pracovní, či vztahové problémy, podívat se na to, proč k vám přišla nemoc, proč se vám neustále opakují věci, které nechcete a proti nimž stále bojujete. Jenže když bojujete, vysilujete se, ztrácíte energii a pro vás nepříjemné situace se stále objevují a v různých časových intervalech opakují. Anebo se mohou nepříznivé situace opakovat i ob generaci. 
Rodinné konstelace jsou jednou z možností, jak řešit nepříznivou životní situaci a nemuset užívat léky proti bolesti či antidepresiva. Léky mají, ať chcete, či nechcete vedlejší účinky na vaše zdraví. Ten, kdo se má rád, si přece nebude vědomě ubližovat tím, že bude svůj žaludek a své tělo zaplňovat různými chemickými přípravky. Samozřejmě jsou nemoci, bez kterých to už bez léků nejde. Proto, podívejte se na svůj problém včas a řešte ho!  Ač to může znít jako zpráva z jiného světa, můžete se „vyhnout“ braní léků tím, že vezmete život do vlastních rukou a postavíte se na vlastní nohy.
klíč k srdci
Pokud vás tyto řádky zaujaly, určitě vyhledejte i recenze na tzv. průvodce rodinnými konstelacemi. Bohužel jeden čas konstelace byly jakýsi boom a „vyrojila“ se spousta průvodců, kteří pracovali bez zkušeností, empatie, znalostí. Taková práce může být pro vás i nebezpečná.  Proto si určitě zjistěte i doporučení, než zajdete na tuto skupinovou terapii.
Jak probíhají a fungují rodinné konstelace? Zpravidla se sejde skupina lidí, kteří se chtějí podívat na svůj problém či ho začít i řešit. Obojí vyžaduje odvahu. Budete totiž hovořit před těmito většinou cizími lidmi o svých soukromých záležitostech. Je dobré znát historii vašeho rodu, případně rodu partnera. Vše, co může být důležité pro průběh právě vaší konstelace, jako např. předčasná úmrtí, potraty, přestěhování do jiné země, získaný majetek po Němcích – osidlování pohraničí atd. Průvodce vás „vede“, vyptá se vás – pro něho – na důležité informace, data a poté dochází k samotnému průběhu konstelací.
Základním předpokladem „úspěchu“ je to, abyste byli skutečně a opravdivě otevření řešení problému a otevřeli své srdce. Když v nitru duše budete mít „zavřeno“, pak se konstelace ani nerozeběhnou, zůstanou stát tak jako jste zůstali stát na slepém místě vy.
Pokud této formě pomoci nedůvěřujete, ani ji nezkoušejte. Nic se vám neukáže, nic neuvidíte. Ale mám pro vás radu. Můžete se dostavit pouze jako přihlížející, budete v centru dění, nemusíte uvádět váš příběh, ale budete součástí konstelace. A třeba pocítíte, že je to vaše cesta, anebo také ne.
Myslím, že za zkoušku to stojí.