Navštivte výstavu ledových soch v Beskydech a postavte s dětmi sněhuláka

To, že je sníh a led výborným materiálem pro stvoření uměleckého díla, se můžete přesvědčit na Festivalu Ledové sochy 2022, který se letos koná od 15. do 30. ledna v Beskydech na Pustevnách. Ve dvou výstavních stanech čeká na váš obdiv 25 soch na téma Znamení zvěrokruhu a vesmír. Vytvořilo je sedm řezbářů a sochařů z Česka a Slovenska – Marian Maršálek, Igor Kučera, Václav Lemon, Filip Lysek, Roman Mikuš, Ondřej Procházka a Albert Šimrák.

ledové sochy

Pracovali na nich od září a použili 40 tun ledu. Vidět zde můžete vedle dvanácti znamení zvěrokruhu, většinou v nadživotní velikosti, také například sochu družice Sputnik nebo sochy mimozemšťanů. Nejvyšší sochou je 4 m vysoký raketoplán. Zajímavě působí barevné nasvícení a různé zvukové efekty, které jako by sochy oživovaly a dodávaly jim na ještě větší magičnosti. Prohlídka trvá cca dvě hodiny. Připraven je i další bohatý program pro děti i dospělé. Navštívit výstavu lze každý den od 9:00 – 16:30 hodin. Vstupné je 50 Kč, pokud se prokážete jízdenkou z lanovky, platit vstupné nemusíte. Také děti do 10 let mají vstup zdarma. Důležité je dodržování protiepidemických opatření:

  • mít chráněný nos a ústa respirátorem FFP2

  • 2 m rozestupy (maximálně 20 osob ve stanu)

  • u vstupu použít na ruce dezinfekci

stavění sněhuláka

Takováto výstava vás pak možná bude inspirovat k vytvoření vlastního dílka ze sněhu či ledu. Co třeba sněhuláka? I „obyčejný“ sněhulák je malým uměleckým dílem. Napadne-li tedy sníh, neváhejte ani chviličku. Společně s dětmi se vydejte do zimní přírody a postavte pěkného sněhuláka. Na louce, u lesa, před domem nebo na zahradě. Nějaké vhodné místo se vždy najde, jen je třeba se trochu zamyslet. Nezapomeňte si vzít s sebou velkou mrkev místo nosu a pár uhlíků na oči, pusu a knoflíky. Do ruky mu zapíchněte větvičku. Sněhulák pak určitě udělá radost nejen vám, ale i kolemjdoucím.