S příchodem Vánoc přibývá i uzavřených úvěrových smluv

Vánoce jsou bezesporu svátky plné klidu, pohody, ale mnohdy i velkých investic. Ne každý si může dovolit honosné Vánoce a vánoční strom doslova zavalen dárky. Jenže právě v tomto období je na nás vyvíjen největší tlak, co se financí týče. Řada rodičů, chce obdarovat své děti dárky, o které napsali Ježíškovi, ale v rodinném rozpočtu na ně již nezbývá. A tak se rozhodnout možná tak trochu ke spásnému řešení. Co takhle si půjčit Nebankovni-hypoteky-uvery? Jenže řada z nich si neuvědomuje, že tato radost bude jistě do značné míry vykoupena s příchodem prvních lednových dnů.

Počítání financí

Nebankovní společnosti jsou v tomto případě skvělou volbou, jak financovat nečekané výdaje během Vánoc. No, vlastně jedinou volbou, neboť banky mnohdy schvalují žádost, byť jen o spotřebitelský úvěr, i několik týdnů. U většiny spotřebitelských úvěrů v nebankovním sektoru není zapotřebí dokládat výši svých příjmů, což oblíbenosti těchto společností hraje do karet.

Spotřebitelské i hypoteční úvěry

Nebankovní společnosti jsou známé pro své rychlé spotřebitelské úvěry, ale možná nevíte, že řada z nich nabízí i tzv. americkou formu hypotéky. Tu v současnosti nabízí i řada našich bank. Jedná se o neúčelový úvěr, kde není zapotřebí dokládat, na co byly peníze z úvěru čerpány. Můžou být tak využity na bydlení, ale třeba na cestování či studium v zahraničí.

Podpis smlouvy

Americké hypotéky zpravidla disponují vyšší úrokovou sazbou, než je tomu v případě hypotečních úvěrů na bydlení. Může za to primárně jejich benevolentnost v případě čerpání úvěru. V obou případech je zapotřebí ručit nemovitostí, která v případě neschopnosti splácet, může připadnout bance. Americké hypotéky také zpravidla nabízí kratší dobu splácení, ale stále jsou výhodnější než dlouhodobé spotřebitelské úvěry. Nabídka úvěrových produktů pro žadatele je tak skutečně pestrá.