3 tipy, jak být populárnější na Instagramu

Popularita na Instagramu se dá měřit různě. Můžete pouze hodnotit počet sledujících a počet srdíček (liků). Můžete ale také používat nástroje, které vypočítají procento opravdu aktivních sledujících ze všech lidí, kteří Vás sledují. Díky tomu si můžete udělat obrázek, z jak moc velké části jsou Vaši sledující do jisté míry falešní. Kolikrát se může stát, že otevřete seznam sledujících u někoho, kdo jich má tisíce a zjistíte, že většina profilů je již na první pohled falešná. Pokud chcete být na sociálních sítích populárnější, vyhněte se „nakupování“ sledujících a srdíček prostřednictvím různých pofidérních služeb.

ikona Instagramu

1.      Stejné zájmy a hashtagy

Pokud jste hashtag ještě nikdy nepoužili, měli byste začít. Hashtag je totiž jedna z hlavních metod označování a hledání obsahu na Instagramu. Díky hashtagům můžete najít uživatele, kteří mají stejné zájmy jako vy. Pokud například sdílíte fotky z cestování, používejte hashtagy spojené s cestováním. Pro ostatní lidi se stejnými zájmy bude jednoduší Vás najít a pro Vás to platí také. Tímto způsobem se dobře navazují vzájemné „vztahy“, kdy se dva uživatelé navzájem sledují, protože je jejich fotografie baví a sdílí nějaký koníček. Takové sledování je skutečně hodnotné a dlouhodobé.

2.      Hashtagy pro sledování

Existuje mnoho hashtagů, které lidé používají právě proto, aby se zviditelnili. Jednoduše používají buď osvědčené #like4like, nebo používají populární hashtagy, které sice s fotografií nemají nic společného, ale přitahují pozornost. Tato metoda je účinná, ale nejde zcela doporučit. Je za potřebí určitý cit pro to, abyste těmito hashtagy nezačali svoje okolí obtěžovat.
instagramové reakce

3.      Interakce

Pro úspěšnost je zcela zásadní být aktivní. Pokud se chcete dostat lidem do povědomí, je logické, že musíte být vidět. Dávejte liky, komentujte a sledujte profily, které se Vám libí. Ale pozor! Buďte osobní. Tím, že budete rozdávat jeden a ten samý univerzální komentář stovce lidí, si popularitu určitě nezískáte!

Vyzkoušíte některý z těchto tipů, nebo nějaké metody již praktikujete?