Malí plaváčci

Každý rodič chce, aby jeho děti chodily na nějaký kroužek nebo se něčemu věnovali. Určitě je to dobré, děti by měli mít pravidelnou činnosti a ještě lepší je, když je baví. A proč s tím nezačít už v útlém věku. Jednou z možností je se svým synem či dcerou chodit na kojenecké plavání. Je to ideální činnost pro maminky, nebo tatínky se svými děti. Prohloubí se jejich vztahy a vzájemná důvěra. Zároveň se děti seznámí s vodou a naučí pracovat a pohybovat se v kolektivu. Velkým přínosem plavání kojenců je to, že budou vědět, jak se zachovat při pádu do vody a mohou si tím zachránit život. Zároveň rozvíjí jejich motoriku a střevní peristaltiku. Děti, které chodí plavat, jsou také více otužilé a jejich organismus je odolnější a dokáže lépe bojovat s nemocemi.
plaváček na listu
Kdy začít chodit na plavání?
Plavat s miminkem můžete začít chodit od jeho 3 měsíců, a to na takzvané vaničkování. Je to úplně první seznamování s vodou a jedná se prakticky o provádění různých cviků ve speciální vaně. Od 6 měsíců je pak možné chodit na klasické plavání do skupiny.
A co takové plavání miminek obnáší?
První hodiny bývají seznamovací a miminko poznává vodní prostředí (přeci jenom je to něco jiného než koupání doma ve vaně). Na první hodině si rodič zvolí takzvaný signálek, který bude používat, když se k dítěti bude blížit voda. Začíná se s poléváním malým množstvím vody a sleduje se jeho reakce. Vyškolené instruktorky poznají, zda je dítě připravené na větší množství a podle toho se přidává. Jakmile zvládá polití celým kelímkem, přistupuje se k potápění, a pak už následují různé činnosti a cviky nad i pod vodou.
miminko v bazénu
Jak to babyclubech vypadá?
V každém centru, kde se koná plavání pro miminka, jsou samozřejmostí šatny s přebalovacími pulty pro děti, sprchy a teplá voda v bazénu. Nemusíte se tak bát, že by vám nebo vašemu dítěti byla zima. Voda se pohybuje okolo 30°C. Po plavání je třeba zůstat ještě chvíli v prostorech centra, aby děti venku nenastydly. Pro je jejich součástí vždy herna a jídelna.