Trápením nejen rodinných domů, ale i bytů jsou škůdci a hlodavci


Pro někoho krásná malá zvířátka, pro jiného noční můra. Pokud nejsou v kleci, tak páchají kolikrát obrovské škody. Řeč je samozřejmě o hlodavcích, jako jsou hryzci, myši, potkani nebo krysy. Už nějakou tu dobu s námi žijí ve venkovských chalupách a občas se mohou objevit i v rodinném domě. Nejčastěji se stahují k lidem na podzim a před zimou, aby se mohli chránit. Uchylují se do tepla a zalézají do sklepů. Jenomže se může stát, že proniknou i do obývacích pokojů. Jakmile si všimnete, že je máte doma, je nejlepší ihned rázně zakročit, mohou totiž napáchat značné škody, nehledě na to, že se rychle množí a všude po sobě zanechají nepříjemné stopy. O tom, že přenášejí různé nemoci snad ani nechceme mluvit nahlas, ale je tomu bohužel tak.

myška kousá

Nenechejte malý problém přerůst ve složitou a těžkopádnou situaci. I kvůli jedné malé myšce můžete mít zaděláno na problém, takže jakmile hned spatříte příznaky nebo uslyšíte, že se něco ve vašem bytě pohybuje a nejste to vy, ihned zasáhněte. Nejúčinnější je přivolání odborné pomoci, která vám s likvidací škůdců a hlodavců pomůže. Nenechejte si přerůst problém přes hlavu. To platí i pro stravovací nebo jiné ubytovací zařízení. Jestliže najdete známky či stopy toho, že v objektu bydlí ještě někdo jiný, pak je nutná deratizace Praha.

ulic

Hlodavci však nejsou problémem jenom venkova, jak by si někdo mohl mylně domýšlet. Libují si totiž i ve městech, takže se klidně může stát, že máte pronajatý nebo vlastní byt v našem hlavním městě a z ničeho nic vás navštíví tento nezvaný návštěvník. Host, který neklepe, ale přikrade se tajně a potichoučku. V bytech se dá provést deratizace poměrně snadno, ale je potřeba k tomu přistoupit rázně, protože jinak by hlodavec mohl napáchat značné škody nehledě na to, že může být přenašečem různých nemocí a infekcí.

Hubení těchto nezvaných návštěvníků probíhá vždy spolehlivě, bezpečně a profesionálně. Nemusíte se obávat ani o děti, ani o domácí zvířata. Používají se profesionální zařízení a vždy se dodržují veškeré bezpečnostní předpoklady. Podle nutného zásahu se určuje, jak vše bude probíhat.

Rozlučte se s tímto nezvaným hostem a zamávejte mu, profesionální společnost se o všechno postará a vy se vrátíte do klidného, v rámci možností tichého domova, kde vám v noci nebude nic škrábat ani kousat vaše oříšky.