Palety Morava jako výchozí surovina pro výrobu netradičního nábytku


Palety dnes zakoupíte velmi snadno v některém ze specializovaných e-shopů . Existuje jich více typů, palety Morava mohou být broušené, lakované, anebo jen v původním stavu jako výrobky nové či použité. Značnou předností je jejich cena, pořídíte velmi levně materiál pro výrobu nábytku z masivního dřeva se značnou nosností a stabilitou, která předčí většinu běžně vyráběných nábytkových sestav. Jestliže jste dostatečně kreativní anebo vám postačí nápady z internetu, můžete mít doma stylový a jedinečný psací stůl, konferenční stolek, postel, křesla, sedací soupravu a mnohé další výrobky.

kontakt

Tradiční i netradiční výrobky z přepravních palet

Knihovna – menší přízemní knihovnu o dvou patrech, anebo i vyšší, lze sestavit ze dvou nebo ze čtyř palet. Jednoduše je povrchově upravíte a otočíte dnem vzhůru tak, aby na svislo položené byly opřené o zeď. Ve vnitřních prostorách mezi krajními nosníky může být uschováno až 80 středně velkých knih. Horní část můžete využít jako polici na drobné předměty, osvětlení apod.

Zahradní posezení – jeden z nejoblíbenějších motivů, kde uplatníte svou fantazii. Značnou předností je trvanlivost a neotřelý vzhled. Jestliže zvolíte vhodnou barvu, nejlépe čistě bílou, a doplníte ji tmavším polstrováním, stačí vám jen několik kusů přepravek pokrýt posezení pro šest osob i s malým konferenčním stolkem a vyšší odkládací plochou. Není třeba žádných složitých montáží, přepravky jednoduše poskládáte na sebe nebo vedle sebe a zvolíte vhodnou výšku podle celkové koncepce, jaká vám vyhovuje.

palety euro

Předsíňový komplet – Zajímavým řešením může být i botník a nad ním umístěná polička se šatními věšáky. Poličku přišroubujete na zeď horní deskou, spodní díl upravíte podle potřeby výřezy na zrcadlo a věšáky a vhodně povrchově upravíte. Botník vytvoříte rozdělením přepravky na třetiny nebo čtvrtiny a všechny vzniklé díly poskládáte na sebe. Do vzniklých otvorů se bude vkládat obuv, některé otvory pro vyšší boty upravíte výřezem.