Dovolená na vodě

Doby, kdy se jezdilo na pramičce a veslovalo, se nejspíš již nevrátí zpět, ačkoliv nějaký prvek romantiky zde také byl. Zvykli jsme si na určitý komfort a pohodlí. Proč se dřít, když dnes to jde zcela jednodušeji. Stačí si pořídit třeba nafukovací člun s motorem a můžeme pohodlně vyjet i na dlouhou projížďku. Bez námahy, rychle a snadno. Je pravdou, že když si již takový motorový nafukovací člun zakoupíme, tak je třeba si pořádně rozmyslet, k jakému účelu ho budeme využívat. Pokud by to mělo být jednou na projížďku, tak to bude lepší si zapůjčit na nějaké přehradě elektro člun a vyrazit na hodinový zážitek na místních vlnách.

motorový člun

Můžeme si podle potřeby zvolit několik možností.
1. Je pro nás důležitá jeho váha a vůbec rychlost sbalení? Možná je v tomto případě i důležitá velikost sbaleného člunu, přece jenom ho budeme muset pak naložit o a převézt, tak ať jsme na to dostatečně připraveni.
2. Odolnost člunu a jeho vybavení bude především zajímat rybáře. Podlaha by měla být dostatečně pevná a samozřejmě odolná. S rybářským člunem souvisí i rybářské náčiní, případně kotva, aby se dalo stát na jednom místě.
3. Pak ještě přichází v úvahu rychlost. Tady pro změnu bude hrát roli motor, který musí být odpovídající našim požadavkům. Některé z nabídek motorů zajisté překvapí nejen svým výkonem, ale zároveň efektivním využitím.
4. Podlaha může být lamelová nebo i nafukovací, otázkou je, co je pro nás pohodlnější.

člun

Kvalita je důležitá

Motorové čluny poskytují dostatek zábavy a jsou čím dál tím žádanější. Není divu, je to pro jejich efektivnost, skladnost a použitelnost. Přesto se nevyplatí investovat do nějakých levných náhražek, které nesou jisté známky rizika. V této oblasti bychom neměli podceňovat výrobce a raději si člun zakoupit od někoho, kdo zaručí certifikaci. Lepší je si připlatit, ale zároveň mít jistotu, že je výrobek nejen spolehlivý, ale kvalitní a má dostatečně dlouhou a odpovídající záruku.