Nežádoucí pěna

Tento článek se bude týkat bazénů ve zmenšené míře, zde půjde spíše o vířivé vany a podobná zařízení, kde nám vzniká pěna, kterou zde nechceme a ani nepotřebujeme. Na rozdíl od vany, kde se pěna přidává schválně a je žádoucí, se někdy potřebujeme této věci zbavit. Proto, když chce někdo lázeň s pěnou, musí do jiné vany, kde se mu tato, většinou vonící směs nalije a pustí se perlátor. Nebo jen horká voda a ta již pěnu tímto způsobem vyrobí. Jistě to všichni znáte, když si doma děláte voňavou a pěnivou lázeň.

vířivka

Ve vířivce však tato pěna někdy bývá nežádoucí a je třeba s tím něco udělat. Proto existují odpěňovače, které ji ničí. Jak? Nejsem ani chemik, ani fyzik. Pletu si chór s chlórem a ve fyzice jsem https://www.novinky.cz/domaci/452578-babis-to-jsem-skutecne-necekal-nejsme-ohrozenim-demokracie.html nerozeznal vláhu od váhy. Takže následující vysvětlení nebude asi na té správné úrovni, ale tento článek si také nečiní nárok, aby by zván odborným. Takže. Pěnu na hladině tvoří povrchové napětí vody, nečistoty a vliv může mít i kyselost. Odpěňovač dokáže změnit povrchové napětí a odstranit nežádoucí elementy, tedy to, co pěnu vlastně v podstatě tvoří. Jako všude i zde bývají různé druhy tohoto výrobku. Může mít formu tekutiny, ale viděl jsem i sprej. Jak se tato věcička používá? Inu, podle návodu, nelze to brát paušálně. Výrobky se v drobnostech liší a každý má jiný způsob užití. Tedy, nalít to asi bude stejné, ale jde o množství.

masážní a vířivá vana

To je potřeba si přečíst v návodu, protože každý výrobce asi bude uvádět jiné dávkování. Ostatně, pokud se k tomu použít odpěňovač chystáte poprvé, nechte si poradit. Výše v textu je slovo odpěňovač jinou barvou a tomu se říká odkaz. Na ten klikněte myší a budete převedeni přímo k prodejci, který má s těmito výrobky několikaleté zkušenosti. Ten vám jistě rád poradí a hned také nabídne patřičný výrobek v doporučeném množství. Máte to tedy bez starostí se sháněním, a navíc vám to bude doručeno až domů.