Stěhování bytu lze spojit i s jeho vyklízením

Koupili jste byt a bývalý majitel se nemá k tomu odstěhovat si své věci, zejména ty, co nepotřebuje? Někteří lidé jsou skutečně nezodpovědní a může se i vám přihodit, že ponechají v bytě po sobě nejen nepořádek, ale také velmi těžké předměty. Nenechte se tím zaskočit a podnikněte potřebné kroky k tomu, abyste situaci vyřešili bez stresu. Jak si počínat v takových situacích?

dřevěné bedýnky

Mějte přehled http://www.ozp.cz/formulare/prehled-osvc o tom, co se v bytě nachází – snažte se s lidmi, kteří byt obývají, komunikovat rozumným způsobem a vysvětlit jim, že by měl být v den předání bytu objekt zcela prázdný, případně by tu mohly být ponechány předměty dle domluvy, jako je kuchyňská linka, sporák, chladnička, svítidla či koberec. Vstřícní lidé na domluvu obvykle přistoupí a nebudou s nimi potíže, ale jakmile zjistíte z druhé strany nezájem, odpor, invektiva a další negativní reakce, buďte připraveni na potíže.

kartonové krabice

Potíže řešte s nadhledem – rozhodně nikoho netrestejte, nikomu neubližujte a nesnažte se nic oplácet stejnou mincí. Tím nic nespravíte. Naopak se co nejdříve domluvte se stěhovací firmou, aby počítala s tím, že bude nutné ještě před samotným stěhováním v Děčíně byt vyklidit. Samozřejmě nebudete vědět předem, co v bytě zůstane, protože musíte ctít soukromí dotyčných osob, a tak raději počítejte s těmi horšími variantami a ty také oznamte stěhovákům.

Stěhovací firmy vyklízí byty běžně – díky nezodpovědným lidem se sice situace zkomplikuje, ale nestresujte se, protože stěhovací firmu to nezaskočí. Bude připravena nejprve z bytu odvézt na sběrný dvůr vše, co se v něm nachází, a teprve pak přijde na řadu samotné přestěhování vašich věcí. Důležitá bude pouze vaše přítomnost na místě, odkud se budou předměty vynášet a odvážet k likvidaci, abyste posoudili, zda se vám třeba něco z toho nehodí. Jeden příklad za všechny tu můžeme uvést situaci, která se skutečně přihodila: Nájemník v bytě ponechal úplně vše a odvezl si pouze své oblečení a obuv. V bytě zůstal nábytek i koberce. Nábytek byl sice starý, ale zachovalý a nový majitel usoudil, že z něho vyrobí květinovou stěnu, takže stěhovací firma odvezla pouze koberce, sedací soupravu a staré spotřebiče.