Jak zhubnout bez hladovění

Už delší dobu na svém těle pozorujete, že není takové, jaké bývalo, a že by se chtělo už s nějakými přebytečnými kily rozloučit? No jo, jenže v dnešní době, kdy na nás ze všech sociálních sítí vyskakují samé fitness ženy, se zdá, že jde pomalu o opravdovou vědu. Jiní zastávají názor, že bez hladovění to snad ani nejde. My si ale řekneme o pravém opaku, a to o tom, co při hubnutí jíst.
Vůbec nejdiskutovanější potravinou při hubnutí jsou ořechy. Jedna strana tvrdí, že byste je ze svého jídelníčku měli vyřadit úplně a nejlépe se jim vyhnout i v obchodě, abyste náhodou nepřibrali při pouhém pohledu na ně, a ta druhá, že je vše úplně v pořádku a můžete si je dopřávat po hrstech. Který z těchto názorů je tedy ten správný? Prozradím vám, že ani jeden. Ano, ořechy jsou sice plné tuků, ale určitě se jich nemusíte obávat, protože se jedná o zdravé tuky, které naše tělo potřebuje a jsou pro něj velice prospěšné. Některé druhy ořechů, jako například kešu, pistácie, mandle a lískové, hubnutí dokonce podporují. Toto tvrzení ale neplatí, když si je budete dopřávat po kilech. Koneckonců přehánění není nikdy dobře.
Do svého jídelníčku zařiďte více ovoce a zeleniny. Ovoce si dopřávejte spíše v dopoledních hodinách, protože je plné cukrů, jež našemu tělu dodávají energii, kterou byste ale večer už nestihli využít, takže by se ukládala v těle ve formě tuků.
Nemusíte se bát ani pečiva, pokud jej budete tedy konzumovat v rozumné míře a budete se snažit vyhnout pečivu bílému, místo, nějž je vhodné zařadit celozrnné. Stejně tak je to i u špaget a dalších těstovin. Výhodou této volby je také fakt, že se budete cítit mnohem sytěji než u pečiva bílého.
Důležitou součástí jsou také bílkoviny a vláknina. Mezi skvělé a zdravé zdroje bílkovin řadíme například vejce, tofu, tempeh, bílé maso, ryby, luštěniny nebo bílé jogurty. Nespoléhejte ale na jogurty, které hlásají, že mají snížený obsah tuku, jelikož mají často mnohem horší složení než klasické bílé jogurty.
Ovesná kaše
Pokud jste milovníkem kávy a jen samotná představa toho, že byste se jí museli vzdát, vás naprosto děsí, nemusíte zoufat. Vědecké výzkumy totiž prokázaly, že zrychluje metabolismus, takže hubnutí bude jednodušší. Samozřejmě to neplatí, pokud máte rádi kávu s celou cukřenkou. Pokud kávě neholdujete můžete zařadit kávu zelenou nebo zelený čaj. Sladké limonády nahraďte čistou vodou.
Sladkosti omezte a dopřávejte si je zcela výjimečně například jako odměnu za skvěle odvedený tréning.
Váha s metrem