Když cestujeme do Afriky

Poté, co se dozvíme, že někdo z rodiny chystá cestu do Afriky, většinou se o ně bojíme víc. Hrozí zde nemoci, střet s divokými nebezpečnými zvířaty i s nebezpečnými lidmi. Před cestou je nutné informovat se o potřebném očkování a absolvovat je. Ovšem každý turista musí znát pravidla, která je zde potřeba dodržovat a vědět, kam rozhodně nechodit! Pak by se cesta za krásami zdejší přírody a poznáváním jiné kultury mohla také proměnit v hororový boj o holý život!

 kapské město v noci

Bezpečněji je v turistických resortech. Tam jsou návštěvníci vítáni a starají se tam o ně. Ale pozor! Jen tak sami pěšky se někam vydat je hodně riskantním počínáním (ani v dnešní době to bohužel mnohým jedincům jaksi nedochází). Platí to třeba ve městech (hlavně okrajových čtvrtích) jako je Nairobi, Johannesburg či Kapské město. Nejvíc nebezpečno je ve státech centrální Afriky. Při cestách do Afriky je vždy nejlepší volbou využít služeb zkušených profesionálů z ověřené cestovní kanceláře. Ti by měli konkrétní cílovou lokalitu a aktuální situaci v ní dobře znát.

 Kilimanjaro a krajina pod ním

Co se týká kvality ubytování, tak je to jako jinde ve světě. Jsou zde hotely skromnější i hotely velice luxusní. V národních parcích najdeme i luxusní ubytování na farmách, kde jsme v přímé blízkosti krásné africké přírody.

 

Při pobytech v Africe samozřejmě pečlivě dodržujeme základní hygienická pravidla. A také se řídíme zdravým rozumem, co se týká vhodného oblečení. Při západu slunce je nejaktivnější obtížný hmyz, který přenáší nepříjemná a nebezpečná tropická onemocnění (obávaná je především malárie). Vzhledem k tomu v této době nosíme určitě dlouhé rukávy, dlouhé kalhoty a ponožky. Měli bychom být také vyzbrojeni kvalitním repelentem a vitaminem B.

 žirafa u stromu

V běžně navštěvovaných turistických resortech není významně větší riziko žaludečních problémů, jídlo je v nich čerstvé a dobré. Ale každý zkušený cestovatel ví, že léky na tyto potíže je vždy lepší si do cestovní lékárničky přibalit.