Zdraví a cigarety

Vzpomínám si, jak moje maminka mi stále opakovala, ať pečuji o své zdraví, abych nic nezanedbala. Jenomže jak už to, tak bývá, tak většinou teenageři a puberťáci vůbec o své zdraví nedbají. Nechce se jim. A zkoušejí různé věci. Já jsem například zkusila první cigaretu už ve dvanácti letech. A vy se možná chytáte za hlavu, protože to úplná katastrofa. A já vám říkám, že katastrofa a hloupost to je. Opravdu toho lituji, protože já jsem se chytla takové špatné party, kde jsem potom opravdu už ve třinácti letech kouřila cigarety normálně. Přestala jsem kouřit asi v devatenácti letech, kde jsem si řekla, že už to ani kouření není moderní a že je nezdravé.

Předcházejte nemocem.

Navíc si myslím, že když kouří žena, tak to vypadá velice nevzhledně a je to takové vulgární. Sice si pamatuji, že dříve se kouřilo z takových dlouhých tyčinek, které si braly ženy, a aby nesmrděly prsty z cigaret. Myslím si, že tohle se zdravím zase nemá nic společného. Protože ta tyčinka na cigarety byla spíše jenom z estetického hlediska a se zdravím neměla vůbec nic společného.

Zdravá strava je číslo jedna.

Myslím si, že kdyby každý člověk na planetě přestal kouřit, tak nejenomže udělám maximum pro své zdraví, ale taky bude čistší ovzduší. Protože si vždycky musím zakrývat nos, když jsem na nějaké oslavě kamarádů, kde třeba stačí být dva tři kuřáci a ihned je celá místnost zakouřená kouřem. A opravdu to dost smrdí. A myslím si, že i pro pasivní kuřáky je to nezdravé a že jim to ničí zdraví. A taky dbám o své zdraví tak, že beru potravinové doplňky a taky se utužuji, což je prima. A myslím si, že právě i otužování je pro zdraví velice vhodné a skvělé. A taky nezapomeňte se dobře stravovat, protože to je taky pro vaše zdraví velmi důležité. Myslím si, že zdravá strava je pro skvělou kondici člověka snad číslo jedna. Stravou dodáváte tělu vitamíny a minerály, tak si své obědy a večeře hlídejte.