Ordinace dentisty nemusí být váš postrach

Návštěva dentisty je pro mnoho lidí stále velkým strašákem. Proč tomu však je? Možná proto, že lidé si pamatují lékaře a návštěvu i něj především proto, že se tam potýkají s bolestí, nepříjemnými pocity nebo s placením mnoha peněz. Vyhnout se však všem nepříjemným vlivům je tak jednoduché – stačí přecházet kazům, a tedy si kvalitně čistit svůj chrup.
Moderní zubní ordinace

Péče o chrup může být komfortní

Lidé často zapomínají na to, že návštěvu u dentisty si dělají nepříjemnou oni sami. Nestarají se o svůj chrup a dělají všechno pro to, aby jejich zuby byly ve špatném stavu. Mnohem lepší je každý, alespoň jedenkrát denně, si svůj chrup kvalitně čistit. Co to přitom znamená?
– Mít k dispozici klasický kartáček, ideálně měkkého typu, s co největším počtem štětinek. Velmi oblíbená a kvalitní je značka Curaprox.
– Nezapomínat ani na mezizubní prostory, které se čistí kartáčky se speciálním tvarem a velikostí. To, jakou velikost potřebujete, vám pomůže stanovit dentální hygienistka.
– Podstatnou část péče tvoří i zubní pasta, která by měla v ideálním případě obsahovat Fluorid, díky čemuž posilujete sklovinu, a je to tedy příznivější než ostatní typy past.
– Pro tu největší péči je dobré používat i zubní nit, kterou dokážete efektivně setřít i povlak na těch místech, kam se s kartáčkem špatně dostává.
– Pro kontrolu, zdali jste celý chrup vyčistili správně, můžete použít speciální tablety, které zbývající plak zabarví kontrastní barvou, čímž získáte přímou zpětnou vazbu.
Panel se zubařskými nástroji
Jak vidíte, existuje mnoho kroků, které vás dovedou ke krásnému chrupu, ale věřte tomu, že všechny stojí za to. Nebudete se totiž muset bát svého dentisty, nebudete muset platit za ošetření a navíc bude každá návštěva velmi rychlá, neboť váš chrup bude v naprostém pořádku. Zubní ordinace v Liberci se tedy stane místem, kam budete chodit s radostí a klidem.