Zimní móda pro těhotné – co budete potřebovat

Zima je pro těhotné náročné období především, co se oblečení týče. Zatímco ženy, které čekají dítě později na jaře, v létě či na podzim si ještě vystačí se základním šatníkem, či s volnými šaty, ženy, které tráví s velkým bříškem zimu, to mají o poznání složitější. Zimní počasí totiž vyžaduje lepší přípravu, co se oblečení týče a třeba bundy či kabáty již přes bříško nezapnete. Co si pořídit, abyste to využila co nejdéle?

těhotná žena na podzim

1.      Zimní bunda

Zimní bunda je základ. Máte několik možností, jak vyřešit problém zimní bundy. Ten první je půjčit si zimní bundu od manžela/maminky/babičky. Prostě někoho kdo má o pár čísel větší oblečení než vy. Sice se nejedná zrovna o vzhledově ideální model, avšak pokud máte rodit třeba v prosinci či začátkem ledna tak pro vás nemá cenu kupovat drahou těhotenskou bundu, kterou po porodu nejspíše neunosíte. Pokud plánujete nosit novorozené dítko v nosítku či v šátku, pak si klidně pořiďte nosící bundu s těhotenskou vsadkou. Tyto bundy jsou většinou krásně řešené, mají spoustu možností nošení a navíc ji unosíte i rok až dva po porodu s nosící vsadkou. Většina bund a kabátů určených k nošení dětí jsou velice pěkné i bez vsadky. Dají se tak nosit i nadále.

2.      Kalhoty

Asi od půlky těhotenství už budete mít problém zapnout své kalhoty a budete potřebovat ty těhotenské. Ty jsou šité různými způsoby. Některé mají velký elastický náplet přes celé bříško, jiné končí pod pupíkem. Záleží na vás, jakou variantu zvolíte, co vám bude příjemné. Pokud vám v zimě džíny nestačí, pak si pod ně pořiďte pletené těhotenské punčocháče, nebo elastické těhotenské legíny, které vás zahřejí a zároveň nebudou utlačovat vaše břicho.
těhotenské focení

3.      Trička a svetry

Opravdu není pěkné, když ženě kouká z trika těhotenské břicho. Kupte si pár těhotenských triček, které se dnes dají koupit v podstatě za pár korun. Svetr si můžete koupit klasický, akorát na zapínání na knoflíky, můžete jej nechat klidně rozepnutý.