Tři tipy, jak osvěžit a upevnit partnerský vztah

Nesmíme zapomínat, že každý partnerský vztah časem podléhá únavě a opotřebování. Dnešní uspěchaná doba na nás klade nemalé nároky. Někdy se zdá, že den by musel být nafukovací, abychom stihli vše, co je třeba a zbyl nám ještě časoprostor pro nás samotné. Jedním ze základních kamenů šťastného života je funkční a spokojené partnerství. Musíte si uvědomit, že po fázi zamilovanosti přichází partnerská fáze, ve které je třeba na vztahu pracovat a věnovat mu čas, aby se rozvíjel a kvetl dál. Zde jsou tři možností, jak Váš vztah oprášit, osvěžit, prohloubit a naplnit opět radostí.

pár
 

  1. Každý den si najděte s partnerem alespoň 15 minut, během kterých společně proberete běžné denní záležitosti. Jak se kdo měl v práci, co je nového doma, jak se vede dětem, plány na další den, co je třeba zařídit. Snažte si rovnoměrně rozdělovat úkoly a jasně partnerovi říct co potřebujete, aby zařídil nebo udělal. Tato denní komunikace je důležitá pro pocit, že nejste na věci sami, že máte s kým sdílet běžné denní situace.
  2. Jednou týdně si s partnerem vyhraďte několik hodin jen pro Vás dva. Můžete si zajít na dobrou večeři a pak do kina či divadla. Ideální je mít možnost během tohoto času se na sebe soustředit a mít možnost hlubší komunikace. Vytvořte si prostě klidný příjemný prostor, kde se můžete jeden druhému otevřít a sdělit si informace, které jste za uplynulý týden nestihli. Tento čas je důležitý pro budování hloubky vztahu a pocitu, že Vám ten druhý naslouchá.
  3. Jeden den v měsíci jen pro vás a Vašeho partnera. Ideální čas na výlet, procházku, lenošení, zkrátka na to, co máte oba rádi. Je to čas, který vytváří Vaše společné zážitky a píšete tak bohatou knihu Vašeho vztahu. Je to také čas, kdy se můžete jeden druhému více otevřít a promluvit si i o věcech, které byste chtěli v životě změnit, které Vám nejsou příjemné. Nezapomeňte ale i na slova chvály. Je stejně tak důležité druhého ocenit za jeho snahu, jako umět říct co se nám nelíbí.

 
láska