Vytvořte si vlastní originální skleničky

V dnešní době se jako houby po dešti rozšířily obchůdky, ve kterých můžete zakoupit nejrůznější doplňky do domácnosti, bytové dekorace a drobné dárečky všeho druhu. Mnohé z nich jsou opravdu krásné, ale většinou neseženete nějaký originální kousek. Často se tak stane, že si do svého obývacího pokoje dáte dekoraci, kterou posléze naleznete i v bytě vaší kamarádky. Tak proč si nezkusit vyrobit něco opravdu jedinečného? Při troše šikovnosti to zvládne úplně každý!

Malování na sklo je skvělá zábava
Je to jednoduché. Musí si koupit sadu skleniček – je na nás, jestli zvolíme klasické na vody, se stopkou na víno nebo třeba malé na slivovici. V akcích nebo velkých obchodních domech je můžeme sehnat opravdu levně. Naše další cesta povede do výtvarných potřeb, kde si koupíme barvy na sklo.

Jsou buď vypalovací, které je třeba po nanesení zapéct v troubě nebo takové, které na vzduchu přímo zaschnout (ale jsou méně odolné a takové dílka nehodí se třeba do myčky). Můžou být neprůsvitné, ale zajímavé jsou i vitrážové, které mají nádherné odstíny. Snadno lze také sehnat ozdobnou konturu, nejčastěji ve zlaté, stříbrné a měděné barvě.

Zajímavý je i přípravek, kterým dosáhneme zmatnění skla. Můžeme si tak udělat papírovou šablonu a určené pole zmatnit, zatímco zbytek povrchu skleničky ponecháme v původním stavu. Poslední nezbytností jsou štětečky na nanášení barvy a případně hadřík, když trochu přetáhneme a barvu potřebujeme rychle setřít.

Stačí jen trochu šikovnosti a fantazie
Vše potřebné máme a můžeme se pustit do díla. Před aplikací barev si vždy přečteme konkrétní návod, kterým se pak řídíme. Jak si skleničky ozdobíme, je jenom na nás. Každá může být jinak barevná nebo mohou nést všechny stejný motiv. Pro začátek je ale lepší tvořit jednoduché nápady – například různé puntíky, čárky, kytičky nebo spirálové ornamenty.