Ekonomika na poklesu?

Někteří lidé již přicházejí s názorem, že je ekonomika ne sestupné tendenci. Souhlasíte s tímto názorem? Nebo naopak jste přesvědčeni o tom, že nic takové se neděje a ani nenastane? Osobně si myslím, že ještě k poklesu nedochází. Ovšem je otázka, jak to bude dále. Jelikož existují i průzkumy veřejného mínění, které ukazují, že se lidé obávají toho, že v příštích dvanácti měsících bude docházet ke zhoršení ekonomické situace. Zatím bych řekl, že se toho bát nemusíme. Stále je dobrá doba na investice a zhodnocení peněz, například vkladem do nemovitostí. Pokud máte možnost si pořídit nemovitost nebo byt, určitě neváhejte a běžte do toho. Bydlet se totiž musí stále a pokud si všimnete, tak jsou ceny pronájmů opravdu dost vysoké. Nejlépe je si pořídit byt v Praze a větších městech a následně ho pronajímat.
Šipka s vývojem kurzu dolů
 
Lidé, kteří si myslí, že dojde k poklesu ekonomiky argumentují také nejvíce tím, že již nemůže nikam růst. Lidé vydělávají docela dost peněz, navíc nezaměstnanost už prakticky nikam neklesne. Navíc zmiňované ceny bytů už prakticky rostou do velký výšek. Co se týče počtu uchazečů o zaměstnání, ta panuje názor, že již jsou to prakticky lidé, kteří nechtějí pracovat. S tím bych až tak nesouhlasil, jelikož jsou tam i lidé, kteří prostě pracovat z důvodu zdravotních problémů nemohou, a tak dělají například pouze na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti, ale ne na hlavní pracovní poměr.
Vývoj kurzů měn na monitoru
 
Další lidé tvrdí, ať se podíváme kolem sebe, jak lidé nakupují. Když se podíváme kolem sebe, tak lidé nakupují poměrně hodně, mají se dobře, plné nákupní vozíky o tom rozhodně vypovídají. Je zde nicméně jedna nebezpečná věc a to ta, že se rozevírají stále více nůžky, které ukazují rozdíl mezi tím, co má velký plat a člověkem, který žije na pokraji chudoby. Bohužel v tomto případě se začíná smazávat střední vrstva, v tomto je nebezpečí. Nicméně si myslím, že ekonomika zatím klesat nebude, ještě bude po nějakou dobu stoupat, případně se dočkáme stagnujících tendencí. Využijte toho, že je ekonomika na tak dobré úrovni, dokud možnost je. Pokles musí zákonitě přijít. Otázkou je, kdy.