Bublinková fólie tradičně i netradičně

Tradičně se bublinková fólie https://www.balteto.cz/pouzdra-lahve/ využívá jako balicí materiál a patří mezi těmito proprietami k nejžádanějším. Ocitá se v krabicích z kartonu nebo z plastu a chrání před poškozením drobnosti i velké předměty o různé hmotnosti, a to velmi efektivně a spolehlivě. Zajímavé ovšem je, že původně mělo jít o dekorativní prvek do domácnosti, bylo to v době 60. let minulého století, kdy plasty nahrazovaly dokonce i keramiku a porcelán, a zaujímaly čelní místo v kuchyňském prostírání. Z bublinkové fólie měla vzniknout velmi působivá a svérázná tapeta, tato pošetilost nakonec skončila v „propadlišti dějin“, nikoli ovšem samotná fólie.

bublinková fólie

Z výhod bublinek těží nejen stěhovací firmy, ale i logistika a přepravní služby. Zboží odesílané z internetových obchodů je tímto způsobem perfektně zajištěno proti pohybu a poškození, i když se mnozí řidiči transportních dodávek nechovají k zásilkám zrovna v rukavičkách. To ale není vše, kde se s bublinkami v polyetylenu můžete setkat:

velké bublinky

Izolační vrstva při pobytu v přírodě – lidé, kteří vyznávají životní styl „outdoor“, s sebou berou do přírody karimatky, ale občas přibalí i fólii s bublinkami. Ta perfektně izoluje tělesné teplo, když se na ni posadíte na vlhké a studené zemi před stanem, kde by se karimatka poškodila o kořeny stromů a ostré kameny, bublinky můžete mít večer u táboráku a je jedno, pokud se někde propálí. Můžete jimi vystlat podlážku stanu, aby byla ještě o něco měkčí.

Měkkost bublinek oceníte i doma v garáži, v dílně, na zahradě u záhonu, zkrátka všude, kde pracujete u země, a kde se potřebujete posadit, nebo dokonce ulehnout. Může posloužit i dětem při hraní jako výstelka na tvrdé laminátové podlaze či dlažbě, a když fólii děti poškodí, žádná velká finanční újma to nebude. Vyplatí se tedy mít ji doma navinutou v roli pro takové případy a samozřejmě i pro případné stěhování nebo balení zásilek vašim blízkým, či zabezpečení křehkých věcí uskladněných ve vestavěné skříni.