Skákací trampolínou proti stresu

Že stres přispívá k depresím, úzkostem a stavům vnitřního přetlaku či jakéhosi „stažení nebo sevření“ je známo již dlouho. Stres velmi významně odčerpává z těla zásoby hořčíku, hořčík je v těle zapotřebí, aby např. došlo po útlumu stresu k opětovnému nastolení hormonální rovnováhy, ke správnému trávení, k využívání vápníku v těle, aniž by docházelo k jeho ukládání v cévách atd.

obvodové pružiny u trampolíny

Problém je však v tom, že hořčíku (magnézia) je dnes v potravinách mnohem méně, než za časů minulých, řekněme v polovině dvacátého století. Tehdy totiž nebyla natolik rozjetá zemědělská velkovýroba s chemickými hnojivy a zároveň byla planeta méně zasažená průmyslem. Průmyslová výroba a mimo jiné i automobilový a letecký provoz způsobují tzv. kyselé deště, které v půdě reagují s vápníkem a hořčíkem, a tyto prvky pak nejsou dostupné pro výživu rostlin. Vápníku je v půdě relativně mnoho, horší je to s hořčíkem, který zároveň reaguje i s chemickými hnojivy a rostliny jej nejsou schopné přijmout v dostatečném množství.

trampolína s ochrannou sítí

Doplňujte proto hořčík do organismu, nejlépe chloridem hořečnatým ve farmaceutické kvalitě, což je levný, dostupný a dobře vstřebatelný zdroj.

Ke zmírnění stresu vede i přiměřený sport

Abychom lépe čelili stresu, potřebujeme vyrovnat hormony (ty stresové musí ustoupit hormonům endorfinům, tedy hormonům dobré nálady.) Endorfiny se do krve vyplavují při sportu, ale musí to být sport přiměřený, ne moc agresivní, což je např. plavání, turistika, jízda na kole a trampolíny.

Skákání na trampolínách je v tomto směru ideální, protože je můžete mít doma, nemusíte nikam docházet (do bazénu či posilovny nebo do přírody), a můžete cvičit denně. Každý den tak pět, deset minut skákání na skákací trampolíně 400 cm Beanbag, a k tomu chlorid hořečnatý, a při troše trpělivosti za pár týdnů zmizí deprese a další psychické problémy.