Móda nebo pohodlí?

Každý z nás už alespoň jednou za život stál před těžkým rozhodnutím, jestli vyrazit ven v něčem v čem se cítí pohodlně, nebo v něčem v čem vypadá naprosto úžasně. Spousta lidí má doma v botníku pár bot, které jsou sice nádherné, ale tlačí je, nebo jsou nějak jinak nepohodlné. Jak se potom správně rozhodnout? Nebo je možné mít obojí? 
čínské lodičky.jpg

O jakou jde příležitost

Nejdůležitější je si uvědomit, o jakou událost se jedná. Podle toho by se potom mělo odvíjet naše rozhodování, jakému oblečení dát přednost. Pokud se jedná o obyčejné posezení s pár přáteli, je určitě mnohem lepší volbou zvolit pohodlné volnočasové oblečení.

Pokud trávíme čas s blízkými přáteli, je jim většinou téměř jedno, co máme na sobě, pokud tedy nejde o něco pobuřujícího. Můžeme být uvolnění, bavit se a na nikoho nemusíme dělat dojem drahým značkovým oblečením. Proto určitě neváhejte a oblečte si hlavně něco pohodlného.

Pokud vyrážíte na důležitou společenskou akci, je to samozřejmě úplně něco jiného. Žijeme ve světě, který klade na vzhled velké nároky. Nebudeme hodnotit, jestli je to dobře nebo špatně, zkrátka to tak je a my s tím nic neuděláme.

Na důležité akci je zkrátka důležité i to, jak vypadáme. To nejdůležitější je asi to, že na takových akcích je předepsaný určitý dress code, který když porušíme, utrhneme si akorát tak velkou ostudu. Formální a hezké oblečení nám navíc dodá určitou dávku sebevědomí, snáze navážeme nové kontakty a celá akce pro nás může být mnohem lepším zážitkem.
rifle a růžové tenisky.jpg

Jsou situace, kdy stojí za to obětovat naše pohodlí ve jménu elegance. A to ať už se jedná o první rande, pracovní pohovor, důležitý ples nebo třeba maturitní zkouška. Dámy určitý čas přetrpí v botách s vysokými podpatky a pánové si zaváží kravatu, i když je třeba škrtí a necítí se v ní.

Důležitá je vyváženost a zapojovat zdravý rozum. Základem slušného chování a etikety je umět vhodně zvolit oblečení podle příležitosti.