Sport nejen pro dívky ale i chlapce

Máte malé děti a přemýšlíte, co by mohli dělat, aby se doma jen neváleli na gauči? Jaký je ten správný sport pro mé dítě? Bude ho bavit a naplňovat jeho touhy a sny. Najde si v něm své kamarády, kteří mu vydrží až do dospělosti. Budou to ti praví kamarádi. Nejprve koukněte, které sporty jsou ve vašem okolí, abyste nemuseli dojíždět moc daleko. Nejlepší by bylo, kdyby dítě mohlo do kroužku dojít pěšky. Města nabízí různé kroužky pro holky a pro kluky. Pro kluky to je většinou fotbal, florbal, házená, basketbal a další. Pro holky už takové vyžití není.
volejbalový míč
Města pro ně nabízí volejbal, házenou, gymnastika a pár dalších. Kroužků pro holek není tolik co pro kluky. Jedno z nich si teď přiblížíme. Budeme mluvit o volejbale pro dívky. Kroužky volejbalu začínají pro dívky od 6 let. Je to sport s hodně pohybem a soustředění. U této hry se musí i přemýšlet nad technikou a způsobem hry. Hra je kolektivní.
 
Něco málo k pravidlům. V jednom týmu hraje šest hráčů na každé straně. Klasická velikost hřiště na volejbal je devět krát osmnáct metrů. Jedna hra neboli set činní dvacet pět bodů. S rozdílem vítězství na dva body. Během hry je možné si vzít dvě přestávky. Jedna přestávka trvá třicet vteřin. Nazývá se oddechový čas na poradu techniky a hry. Oddechový čas si může vzít pouze kapitán družstva nebo trenér. Podání nesmí trvat déle než osm vteřin po odpískání hry. Hra se odehrává v hale, vnitřním prostředí. Pak máme i jiný druh volejbalu jako je plážový volejbal nebo mini volejbal. Ve volejbale máme jednotlivé pozice hráček. Blokařka, smečařka a nahrávačka. Každá hráčka má svoji pozici.
 volejbalová hra
Děti se naučí vzájemné spolupráce mezi ostatními hráči a soustředění na danou věc. Dostanou se do fyzické kondičky. U soutěžní hry je důležité pravidelně trénovat. Během tréninku se dělají rychlostní sprinty, obratnost, správná technika jak hrát a další. Hráčky na závodech musí mít jednotné dresy s odlišeným kapitánem. Tato hra je i pro chlapce. Jestli se vám po přiblížení zalíbila, určitě neváhejte, Vaše dítko bude z tohoto sportu nadšené.