Jak se zlepšit v angličtině?

Dobrý mluvený i písemný projev zvyšuje vaši kvalitu na trhu práce. Jak ale posunout Vaši angličtinu o level výš bez toho, aniž byte odjeli na pár měsíců do zahraničí?

Samozřejmě, pokud máte možnost do zahraničí jet, jeďte. Nikdy se nenaučíte jazyk lépe, než v dané zemi při každodenním používání. Ne každý ale má finance, čas anebo mu to jiné věci nedovolí. Proto zde je pár tipů, jak si angličtinu zlepšit i bez cestování.
anglické otázky

1. PÍSNIČKY

Většina z nás asi poslouchá písničky nazpívané v angličtině, proto se pokuste textu porozumět a pokud něco nevíte, slovíčka si najděte. Pak se klidně můžete podívat na stránku karaoketexty.cz a zjistit přesně, jaký měl text význam.

2. FILMY A SERIÁLY

Sledujte filmy a seriály s titulky. Pokud ještě nemáte moc dobrou angličtinu a nerozumíte ani titulkům, nastavte si titulky do češtiny a poslouchejte.

3. MÉDIA

Čtěte a sledujte zahraniční média. Dozvíte se i zajímavosti a problémy ze zahraničí a často se i dostanete k více a zajímavějším informacím.

4. KURZY

Nemusíte platit hned několik tisíc za profesionální kurzy angličtiny, existují i online kurzy a některé úplně zdarma.

5. HRY

Většina lidí už dneska nějaké ty hry hraje. Ať už na počítači, telefonu nebo tabletu. Nastavte si hru do angličtiny. Na zlepšení angličtiny existuje i hromada aplikací, takže se staří jen kouknout a budete si ji procvičovat zábavnější formou.
pozdravy v angličtině

6. MLUVENÍ

Přemýšlejte nahlas v angličtině. Dělejte chyby, klidně se opravujte. Snažte s vyjádřit přesně to, na co myslíte. Popřípadě můžete partnera či kamaráda požádat, jestli by s Vámi anglicky nemluvil v běžném životě.

7. SLOVNÍ FOTBAL

Hrajte s kamarády různé slovní hry v angličtině. Pokud vaši přátelé neumí anglicky, najděte si slovní fotbal v angličtině na internetu a můžete hrát klidně s počítačem. Jako procvičování slov je to výborná zábava.